Į svetainės pradžią
Apie Mingės kaimą Spausdinti El. paštas

Netoli Kintų, prie Minijos upės, yra Lietuvos Venecija – Minijos (Mingės) kaimas. Abipus upės gyvenantys žmonės susisiekia tik valtimis. Kaimas yra abipus Minijos žemupio, tarp Kuršių marių, Kniaupo įlankos ir Krokų lankos. Tai vietinės reikšmės architektūros paminklas – vienos gatvės (devyniolika sodybų) išretėjusio užstatymo žvejų kaimas. Sodybos išsidėsčiusios Minijos krantuose, kiemai su darželiais atgręžti į upę, prie kiekvieno namo įrengtos prieplaukos valtims. Sodybas su sausumos keliais jungia keliukai. Abi kaimo pusės gali susisiekti tik valtimis per upę. Dauguma gyvenamųjų namų dvigaliai, tvartai su paaukštintomis pastogėmis (ertikiais – juose laikomi pašarai, kraikas), mūryti iš raudonų plytų. Yra ir medinių pastatų, kurių konstrukcijos, išorės formos bei dekoras būdingi Pamario krašto architektūrai.

Palei marias Kintus juosia nuostabus pušynas (600 ha) - Kintų miškas. Kintuose 1888 m. mokytojavo būsimasis lietuvių filosofas rašytojas Vydūnas (1868-1953). Senosios mokyklos pastate įsikūręs Vydūno kultūros centras. Prie jo įrengtas nedidelis muziejus, meno galerija, veikia vaikų dailės mokykla.

Ventės Ragas yra labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės rajono taškas. Jo smaigalyje daugiau nei 100 metų (1863 m.) veikia švyturys, rodęs kelią į Klaipėdą laivininkams ir sielininkams. 1929 m. Ventės rage prof. Tadas Ivanauskas įkūrė paukščių žiedavimo stotį. Čia praeina Arkties-Europos-Rytų Afrikos paukščių migracijos kelias. Ventės rago ornitologijos stotyje veikia muziejus.

Geras susisiekimas vandens transportu su Rusne, Ventės ragu, Nida ir kitais Kuršių Nerijos kurortais.

 
Kviečiame praleisti laisvalaikį Lietuvos Venecijoje!